Duchowe Uzdrawianie

Duchowe Uzdrawianie

(Spiritual Healing) jest naturalną terapią przyczyniającą się do polepszenia zdrowia bez względu na to, gdzie i jak zamanifestowała się choroba bądź zranienie. Ten proces pobudza naturalne zasoby pacjenta (samo-uzdrawianie), aby umożliwić mu powrót do pełni zdrowia. Duchowe Uzdrawianie jest procesem wykorzystującym Boską Obecność, zmierza do realizacji celów Duszy, czemu towarzyszy powrót do zdrowia oraz harmonii i dobrego samopoczucia. Osoba przekazująca uzdrawianie (uzdrowiciel, terapeuta uzdrawiania) zestraja się ze Źródłem i staje się intuicyjnym przekaźnikiem subtelnej energii.

Naukowa definicja Leczenie Duchowe (uzdrawianie psycho – fizyczne) określa się jako „systematyczną, celową interwencję jednej lub kilku osób, której celem jest pomoc innym istotom żywym (ludziom, zwierzętom, roślinom oraz innym organizmom) poprzez skupioną intencję, dotyk lub trzymanie rąk w pobliżu innej istoty, bez zastosowania fizycznych chemicznych i konwencjonalnych środków interwencji” Dr J Daniel J. Bennor.

Co się dzieje podczas sesji uzdrawiania?

Sesja odbywa się w swobodnej, rozluźnionej atmosferze. Zazwyczaj trwa nie dłużej niż godzinę. Pacjent siedzi na krześle, albo leży na kozetce. Uzdrowiciel zwykle pracuje dłońmi w bliskiej odległości od ciała pacjenta, czasem lekko dotykając, oczywiście za zgodą pacjenta. Pacjent może odczuć ciepło lub zimno, łaskotanie bądź ucisk. Często czuje się senny bądź zasypia. Uzdrawianie może być stosowane również na odległość oraz dla wielu osób równocześnie.

W czym pomaga uzdrawianie?

Pomaga w szerokiej gamie dolegliwości fizycznych, psychicznych, duchowych i emocjonalnych czasem w zdumiewającym stopniu. Nie tylko może usuwać ból przywracając normalne funkcjonowanie organizmu, ale także wpływa na inicjowanie poprawy podejścia pacjenta do życia i na jego jakość. Dociera przede wszystkim do przyczyn, aby je wyeliminować. Badania naukowe i praktyka terapeutyczna potwierdzają jego korzystny wpływ również w przypadku chorób przewlekłych, nowotworów, chronicznym zmęczeniu, migrenach, bezsenności, astmie, reumatyzmie, chorobach serca, żołądkowych i wielu innych w tym tzw. nieuleczalnych.

W jaki sposób duchowe uzdrawianie może pomóc?

Często doprowadza do zrównoważenia w życiu, również w przestrzeni uczuć i związków z innymi. Może zainicjować zmian, pomóc przejąć nad nim kontrolę i dać poczucie dobrego kontaktu z rzeczywistością. Jest szczególnie pomocne w sytuacjach kryzysowych, pomaga odzyskać wiarę w sens istnienia. Uzdrawianie samo w sobie jest wspaniałą terapią holistyczną obejmującą całego człowieka, nie ma niepożądanych działań ubocznych ale i dobrze współdziała z innymi metodami leczenia.

Jak często korzystać z uzdrawiania, aby powrócić do zdrowia?

Po pierwszej sesji pacjenci czują się lepiej jednak po 5 - 6 sesjach widać znaczącą poprawę zdrowia (obserwowana np. przy guzach tarczycy). W sytuacjach łagodnych wskazane jest korzystanie raz na tydzień, a w bardziej poważnych nawet codziennie. Przy uzdrawianiu na odległość pomocna jest rozmowa przez telefon albo lub internet.

W czym może pomóc duchowe uzdrawianie?

Może pomóc w szerokiej gamie fizycznych i psychicznych dolegliwości, czasem w zdumiewającym stopniu. Jest to proces rewitalizacji i uwalniania na bardzo głębokim poziomie, który pomaga ciału wyregulować się, dostroić się i uzdrowić spontanicznie we własnym tempie i na własny sposób. Wspomaga leczenie medyczne. Naukowcy zaobserwowali pozytywne rezultaty w m.in. chorobach nowotworowych, depresjach, stanach emocjonalnych, chorobach serca, reumatycznych. Jest pomocne w sytuacji wycieńczenia wskutek terapii jak: chemioterapia, radioterapia czy chirurgia, a także jest ogromnym wsparciem emocjonalnym w przypadku chorób właśnie np. nowotworowych.

Efekty duchowego uzdrawiania

Wynik sesji uzdrawiania może okazać się korzystny w nieoczekiwany sposób, choć niekoniecznie natychmiast. Na przykład albo możesz poczuć nagłą poprawę stanu zdrowia, albo stopniowe polepszanie się w dłuższym okresie, gdyż ta forma terapii dociera do przyczyny. Uzdrawianie często doprowadza do zrównoważenia w Twoim życiu: sfery uczuć oraz związków z innymi. Może zainicjować zmiany, pomóc przejąć kontrolę nad życiem i pozwolić dostrzec wszystko we właściwych proporcjach oraz dać ci uczucie, że stoisz stopami mocno na ziemi. Jest szczególnie pomocne w sytuacjach kryzysowych i przy nieuleczalnych chorobach. Uzdrawianie samo w sobie może być terapią. Nie ma szkodliwych skutków ubocznych i dobrze współdziała też z innymi metodami leczenia, o czym świadczą badania naukowe oraz relacje pacjentów.