Masaże

Masaż DOTYK MOTYLA

to krótka technika, która dzięki delikatnemu dotykowi uwalnia napięcia, obniża poziom stresu, przywraca przepływ sił witalnych i wspiera proces powrotu do zdrowia po trudnym zdarzeniu.

Został opracowany przez lekarkę Evę Reich i na początku był wykorzystywany do wspierania rozwoju i zdrowia dzieci oraz budowania z nimi bezpiecznej więzi. Z czasem okazało się, że mogą z niego również korzystać osoby dorosłe.

  • Jest masażem uspokajającym lub dodającym energii w zależności od tego, czego w danym momencie potrzebuje nasz organizm.
  • Wspiera dzieci i dorosłych pomagając im radzić sobie z lękiem, niepokojem, depresją, traumą, nerwicami, nadpobudliwością, przewlekłymi chorobami, niepełnosprawnością.
  • Stosujemy go wszędzie tam gdzie zajdzie taka potrzeba– w gabinetach lekarskich i terapeutycznych, szpitalach, szkołach, przedszkolach, biurze, w domach.
  • Można go wykonywać w chorobie nowotworowej, opiece paliatywnej.
  • Pomaga również osobom umierającym.
  • Wykonywany jest poprzez ubranie.
  • Bezpieczny dla osób, które doświadczyły przemocy, które obawiają się dotyku.
  • Wspiera uzdrawianie zarówno fizycznych, jak i emocjonalnych traum.
  • Masaż trwa od 5 do 20 minut (w zależności od potrzeb)

Czym jest Masaż PeLoHa?

Jego przesłaniem jest Pokój - Miłość - Harmonia w nas i wokół nas.

PeLoHa, to energetyzujący i relaksacyjny masaż terapeutyczny całego ciała. Jego zaletą jest to, że jest masażem dotykowym, ale bezbolesnym, delikatnym i bardzo przyjemnym w odbiorze. Może być wykonywany zarówno dorosłym jak i dzieciom, a także osobom niepełnosprawnym, starszym, kobietom ciężarnym.

Celem masażu PeLoHa jest;

– wspomaganie procesu zdrowienia– stanu zdrowia fizycznego (bóle kręgosłupa, stawów, barków, migreny, choroby skóry i inne) oraz psychicznego (depresje, nerwice, fobie, bezsenność i inne);

– promowanie uczucia pokoju, miłości i harmonii w stosunku do siebie i wokół siebie;

– wywołanie u osoby masowanej pełnej akceptacji własnego JA (własnego ciała, własnej osobowości, duchowości…);

– oczyszczanie, stabilizacja i równoważenie funkcji wszystkich czakr;

– wspomaganie odchudzania poprzez wyrównywanie limfy w organizmie.

Masaż PeLoHa nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Masaż PeLoHa trwa około 1 godziny.

MASAŻ RELAKSACYJNY

to odmiana masażu klasycznego. Skupia się on na redukowaniu napięć mięśniowych, odprężaniu całego ciała, zmniejszaniu tkanki tłuszczowej, eliminowaniu bólu pleców, szyi, karku, czy barków, poprawie krążenia i przepływu limfy oraz na wyciszaniu emocjonalnym osoby masowanej.

Masaż relaksacyjny zalecany jest wszystkim osobom prowadzącym stresujący tryb życia, cierpiącym na bóle pleców czy potrzebującym odrobiny odpoczynku i wyciszenia.

Masaż ten to jedna z najpopularniejszych form relaksu, która jednocześnie pozytywnie wpływa na zdrowie, wygląd ciała, a także samopoczucie.

Rodzaje masażu relaksacyjnego:

Masaż aromaterapeutyczny - z dodatkiem olejku eterycznego - uspokajającego, przeciwdepresyjnego, odprężającego lub stymulującego układ odpornościowy.

Masaż synchroniczny - zabieg ten łączy elementy masażu z ćwiczeniami biernymi poszczególnych stawów i części ciała.

Masaż energetyzujący - jego celem jest usunięcie blokad energetycznych spowodowanych stresem, wzmożonym napięciem wewnętrznym, zbyt małą aktywnością ruchową.

Masaż rytmiczny - masaż zsynchronizowany z muzyką, w rytmie przygotowanego programu muzycznego.

Masaż relaksacyjny - na czym polega? Dla kogo?

Masaż relaksacyjny to rodzaj masażu klasycznego, podczas którego masowane jest całe ciało, czyli: plecy, kark, kończyny górne i dolne, włącznie ze stopami i dłońmi oraz brzuch. Zabieg ten jest również nieodłącznym elementem rehabilitacji pacjentów objętych terapią manualną bądź chiropraktyką (manualną terapią kręgosłupa), ale może z niego skorzystać KAŻDY (u kogo nie wykazano przeciwwskazań do zabiegu), kto potrzebuje odpoczynku i relaksu bądź cierpi na bóle pleców. Do masażu nie trzeba się szczególnie przygotowywać. Podczas zabiegu można pozostać we własnej bieliźnie.

Przeciwwskazaniem do wykonania masażu ciała jest, np.: nowotwór, choroby narządów wewnętrznych, ostre stany zapalne skóry, gorączka, tendencje do występowania krwotoków, nadciśnienie tętnicze, zapalenie żył czy niedawno przebyte złamanie, zwichnięcie lub skręcenie konkretnej partii ciała, objętej zabiegiem.

Masaż całego ciała trwa 1 lub 1,5 godziny. w zależności od potrzeby i uzgodnienia.

Można również umówić się na masaż relaksacyjny danej części ciała - np pleców, ramion, karku - czas trwania 15 min lub pół godziny - w zależności od potrzeb i uzgodnienia.

JAPOŃSKI LIFTINGUJĄCY MASAŻ TWARZY KOBIDO

Masaż Kobido jest często określany niechirurgicznym liftingiem twarzy. Masaż ten to manualny, bardzo intensywny zabieg, który działa na głębokie struktury skóry. Dzięki niemu skóra staje się mocniejsza,

a ponieważ działamy na nią głębiej, możemy ją również intensywniej odżywić, dzięki składnikom aktywnym zawartym w kosmetykach użytych do masażu.Jest to naturalna alternatywa dla medycyny estetycznej oraz różnych zabiegów ingerencyjnych jak zastrzyki z kwasu hialuronowego, czy botox.

Masaż jest dość złożony i intensywny. Jest to zaawansowana metoda masażu, która obejmuje wiele, złożonych technik manualnych. Dzięki temu masaż dociera w głąb skóry i oddziałuje na mięśnie. Masaż jest kombinacją wielu tradycyjnych metod i technik ruchów rąk.

Celem masażu Kobido jest określenie kondycji skóry oraz praca na punktach akupresurowych. Ma to doprowadzić do równowagi w skórze oraz mięśniach twarzy.

Masaż Kobido składa się z kilku etapów. Najpierw wykonywany jest demakijaż, następnie głęboki masaż relaksujący, drenaż limfatyczny oraz lifting twarzy. Masaż kończy akupresura. Sesja masażu Kobido jest rozpoczynana zazwyczaj od delikatnych ruchów, które mają zrelaksować i odprężyć klienta. Dodatkowo w ten sposób znika napięcie, które może przeszkadzać w dalszych etapach masażu. W odpowiednim momencie, przechodzi on do masażu karku. W ten sposób poprawia się krążenie krwi w skórze twarzy, dzięki czemu skóra zaczyna się regenerować.Dopiero teraz można rozpocząć najbardziej typowe techniki dla masażu Kobido. Są one dużo bardziej intensywne i obejmują: szczypanie, delikatne pociągnięcia, głębokie wygładzanie skóry, czy ugniatanie. W ten sposób niwelowane są jakiekolwiek napięcia mięśni, zmieniające ich funkcję. Masaż wykonywany z wykorzystaniem technik liftingujących wykonuje się głównie na twarzy, ale również na szyi oraz dekolcie.

Efekty tego liftingującego masażu są widoczne i odczuwalne już po pierwszym masażu.

Zalecane są serie, np 5 masaży, z częstotliwością 1 masaż Kobido co tydzień.

Masaż trwa od 50 - 60 minut.


Wskazania do masażu:

👍 skóra wiotka, wymagająca ujędrnienia

👍 skóra szara, wymagająca odżywienia

👍 skóra postarzała, wymagająca liftingu

👍 likwidacja napięć mięśniowych

👍 pobudzenie metabolizmu komórkowego

👍 chęć przeżycia relaksu + liftingu twarzy

👍 chęć eliminacji stresu i zmęczenia twarzy


Przeciwwskazania do masażu:

👎 przerwanie ciągłości naskórka

👎 stany zapalne skóry (zakażenia alergiczne)

👎 ostre stany zapalne organizmu (gorączka)

👎 nieleczone wysokie nadciśnienie tętnicze

👎 ekstrakcja zęba, stany ropne okołozębowe

👎 cera naczynkowa

👎 botoks (2 tygodnie od zabiegu)

👎 kwas hialuronowy (2 miesiące od zabiegu)

👎 nici liftingujące (6 miesięcy od zabiegu)

Masaż antycellulitowy

Cellulit to zmiana ukształtowania skóry o charakterze tzw. pomarańczowej skórki.

Sposobów na cellulit jest wiele, dobre efekty daje odpowiednio wykonany masaż.

Masaż antycellulitowy to zespół technik dobieranych tak aby usprawnić krążenie całego organizmu, zwłaszcza tych miejsc, gdzie zmiany nastąpiły.

Masaż działa na tkankę podskórną usuwając złogi toksyn i szkodliwe produkty przemiany materii, zmniejszając zastoje limfatyczne i pobudzając prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Po takim masażu komórki są lepiej dotlenione i odżywione, skóra jest gładsza, bardziej napięta, sprężysta i jędrna.

Masaże tego typu stosowane są zarówno w celach profilaktycznych jak i leczniczych.

Może być robiony z częstotliwością co 2-3 dni, ale raz na tydzień jest również OK

Przy pierwszym zabiegu możliwość odczucia bólu, ale uczucie bólu zmniejsza się przy następnych masażach.


Ilość zabiegów w serii - indywidualne w zależności od potrzeb.

Czas trwania masażu - 45-60 minut.


PRZECIWWSKAZANIA

- nowotwory

- zaburzenia krzepnięcia krwi (hemofilia)

- żylaki

- pękające naczynka

- choroby serca (niewyrównane wady serca, nadciśnienie 3 stopnia)

- zmiany dermatologiczne

- zaawansowana cukrzyca

- okres do 2 miesięcy po ciąży (8 tygodni)

- okres karmienia piersią

- menstruacja

- podwyższona temperatura

- osteoporoza

- protezy

Masaż relaksacyjny dłoni i stóp

Masaż relaksacyjny dłoni i stóp ma ogólne działanie relaksujące i antystresowe, znosi napięcie mięśniowe, poprawia mikrokrążenie krwi, odbudowuje ruchliwość i elastyczność drobnych stawów.

Technika masażu obejmuje dłonie i stopy w przeważającej części zabiegu, choć tak na prawdę masowane są całe kończyny górne i dolne.

Technika idealnie uzupełnia masaże twarzy i ciała może być też ciekawym urozmaiceniem innych masaży. Zabieg ten można również wykorzystać jako podstawową formę pielęgnacji dłoni i stóp.

Oprócz widocznych efektów terapeutycznych i estetycznych posiada silne działanie harmonizujące na układ nerwowy i wywołuje u klientów szereg przyjemnych uczuć.

Zawiera elementy refleksoterapii i masaży orientalnych.


Czas wykonywania masażu dłoni i stóp - 1 godzina.

Jest możliwość wykonania masażu tylko dłoni, lub tylko stóp - wówczas czas trwania masażu, to pół godziny


WSKAZANIA do Masażu Rąk i Stóp:

- stres, przemęczenie, choroby cywilizacyjne,

- zbyt duże tempo życia,

- nadpobudliwość nerwowa,

- bóle mięśniowe,

- stany przygnębienia (apatia),

- duże napięcie nerwowe,

- bezsenność,

- zaburzenia krążenia obwodowego,

- nerwice typu psychogennego,

- w celach kosmetyczno-higienicznych jako zabieg profilaktyczny


PRZECIWWSKAZANIA

- wysoka temperatura ciała (powyżej 38 stopni C)

- choroby zakaźne

- zmiany dermatologiczne (np.egzema, owrzodzenia)

- przerwanie ciągłości skóry

- nowotwory złośliwe

- żylaki podudzi

- zaburzenia układu krążenia obwodowego dużego stopnia

- ostre stany zapalne

- osteoporoza znacznego stopnia

MASAŻ BIUROWY (Work-Site)

Masaż biurowy zwany Work Site to masaż wykonywany na specjalnym krześle - opracowany głównie w odniesieniu do pracowników korporacji, biur, dla wszystkich wykonujących na co dzień pracę siedzącą.

W świetle przeprowadzonych badań przeciętny pracownik biurowy spędzą siedząc średnio około 7h dziennie. Masaż biurowy jest odpowiedzią na wzrastające zapotrzebowanie na profilaktykę prozdrowotną w miejscu pracy, work-site wydaje się być wręcz idealnym sposobem na dbałość o sprawność pracowników co bezpośrednio przekłada się na efektywność pracy...

Niewątpliwymi zaletami masażu biurowego są:

- krótki czas trwania: 15-30 minut (wersja podstawowa)

- może być wykonywany w miejscu pracy - ukierunkowany na najbardziej przeciążone pracą biurową części ciała (kręgosłup, kark, obręcz barkowa, głowa, kończyny górne)

- połączenie najbardziej efektywnych technik wielu form masażu, stretchingu, akupresury, terapii manualnej

- wykonanie przez ubranie bez konieczności wcześniejszego przygotowania się do masażu (bez użycia oleju)


Zalety Masażu Biurowego

- zwiększa ruchomość stawów szczególnie zmęczonych pozycją siedzącą,

- angażuje tkanki miękkie oraz stawy,

- rozluźnia ,,zastałe" mięśnie,

- odpręża i niweluje dolegliwości bólowe pleców,


Przeciwwskazania:

- zmiany skórne (rozsiane i ropne)

- nowotwory

- krwawienia, krwotoki lub możliwość ich wystąpienia

- żylaki

- zaburzenia krzepnięcia krwi

- nadciśnienie

- miażdżyca

- wszelkie stany zapalne (RZS w okresie zaostrzenia choroby)

- choroby o podłożu bakteryjnym, wirusowym, pasożytniczym

- wysoka temperatura ciała

- ciąża

- osteoporoza